bts
Genel,  İnceleyelim,  Sanatçı

BTS (Bangtan Boys)

BTS Güney Koreli bir müzik grubunun ismi. Diğer yandan Bangtan Boys (방탄소년단) adıyla da biliniyor. Bu Güney Koreli grup 7 kişilik üyesi ve ARMY denilen küresel hayranlarıyla dilden dile dolaşıyor. Ancak grubu sevenler kadar nefret edenler de az değil. K-pop günümüzde hepimizin evlerine, ceplerine hatta kulaklarına ulaşmış durumda. Bu nedenle ben de onlardan nasiplenenlerdenim.

Kimler bu BTS üyeleri?

Önceleri hip hop tarzında müzik yapan grup, çıkışlarını 2013’de yaptı. Zaman içinde müzik tarzlarını birçok tarzı içinde barındıracak şekilde değiştirip geliştirdiler. Sonunda 2017 yılı, dünya pazarına açılmalarında önemli bir tarih oldu. Mıc Drop için RIAA sertifikası aldı. Böylece ABD Billboard 200’de Love Yourself: Tear ile birinciliğe yerleşen ilk Güney Koreli grup oldu.

Şarkı sözlerinde günlük sorunlar, ruh sağlığı ve ergen psikolojisi gibi konuları işliyorlar. Alternatif evrenleri görebileceğimiz geniş bir içeriğe sahipler. Özellikle edebiyat ve psikoloji alanından yararlandıkları da sözlerinde kendini gösteriyor. Bireysellik ve kendini sevme kavramlarının bu kadar konuşulmasını bu gruba borçluyuz dersem sanırım abartmamış olurum.

Birçok ödüle imza atan bu 7 kişilik grubun üyeleri; RM, V, Suga, Jin, Jimin, J-Hope ve Jungkook

BTS
BTS

İyi bir vokal dinlemek istiyorsanız bu yazıma göz atmayı unutmayın.

BTS ve Jungkook

Grup üyelerinden en küçüğü olan Jungkook (전정국) özellikle dinlemeyi sevdiğim sanatçılardan birisi. Bilindiği üzere gruplar zamanla solo performanslar yayımlar. JK de solo performanslar yapanlar arasına katıldı. Bu yazımda BTS grubundan Jungkook’un en sevdiğim şarkılarını sizlerle paylaşıyorum. Dinlemek isteyenler şarkı isimlerinin üzerine tıklamanız yeterli.

1 Eylül 1997 doğumlu Jungkook, grubunun ana vokali. Korece adı: 전정국

Çıkışını 15 yaşında yapan Jungkook aynı zamanda bir söz yazarı.

Aşağıya Jungkook’un kendi şarkıları ve coverladığı şarkılardan oluşan bir liste hazırladım. Özellikle Türkçe altyazılı izleyebileceğiniz videoları seçtim. Üzerlerine tıklamanız yeterli. İyi eğlenceler.

  1. Still With You
  2. Euphoria
  3. Stay Alive
  4. Nothing Like Us
  5. Falling

Bir yorum

Ne düşünüyorsunuz?